Slunovrat

Solstice

Tuto linii si REVOL nadělil k výročí 250 let.
Linie se jmenuje Solstice, což v češtině znamená již zmíněný Slunovrat.

Po celou historii lidských dějin byl slunovrat nejdůležitějším okamžikem v roce. Ústup zimy mnohdy znamenal nejen to, že jste se najedli, ale že jste přežili. To je správný důvod k oslavě. Proto se po celém světě slunovrat slaví různými způsoby.

Solstice jako název zvolil REVOL pro linii pro oslavu svého výročí 250 let.

 

Podívejte se na tu linii. Je syrová. Nepravidelná. S texturou, která mi silně připomíná plazí kůži.

Viděl jsem to u vícera výrobců. Dostává se do módy takový styl „jeskyně“. Konec uhlazeným bílým talířům. Dneska i v luxusní restauraci můžete dostat jídlo na talíři, kterýje nepravidelný, barevný, puntíkatý. Je to dobře. Ono pravidla jsou fajn. Musíme si uvědomit, že jsme to my lidé, kteří si je vytváříme. Někdy si zbytečně svazujeme ruce. Potom přijde někdo, kdo má vizi a odvahu nebo jenom nezná naše pravidla a změní celý obor. Proto se nebojte a zkoušejte. Jenom prosím všeho s mírou….

Solarstorm,

Cosmos Gold, Cosmos Platinium, Black Moon, Moon Light, Sunrise Gold, Sunset Gold.

To jsou všechno názvy kategorií této linie. Pojďme si je představit.

Solarstorm / Sluneční Bouře

tato linie se nechala inspirovat Sluncem. Jistě jste někdy viděli detailní záběry sluneční bouře, kdy dochází k erupcím.
Tak tohle to aspoň připadá mně. Některé tvary mi připomínají lávu s tmavým okrajem, který již chladne. Úžasné je, že každý talíř je jiný. Talíře jsou vyráběny ručně a tvar červené barvy je pokaždé odlišný.

Pravdou je, že pokud si vyberete Solarstorm, musíte mít také kus odvahy. Není jednoduché jídlo „stylovat“ tak, aby vyniklo. Design talíře je hodně agresivní a dokáže úplně upozadit jídlo. Proto si prosím vždy rozmyslete, k jakému účelu tyto talíře budete používat.

Pokud si mohu dovolit subjektivní poznámku…
Náramně pěkně na nich vypadají dezerty.

Cosmos Gold

Co jsme vlastně ještě neřekli je fakt, že jednotlivé kategorie se liší jenom dekorem. Tvary jsou stejné. Ovšem když se podíváte na přiložené obrázky, vidíte, jak důležitý dekor je. Absolutně změní charakter talíře.
Cosmos Gold je linie, která při troše představivosti připomíná noční oblohu, kde svítí miliony hvězd. Částečky zlata jsou nastříkány a vytváří skutečně krásný vzor. Tato linie je také nádherná.

Cosmos Platinium

Princip je stejný jako u Cosmos Gold. Jenom barva není zlatá, ale stříbřitě lesklá.

Moon Light

Black Moon

Sunset Gold / Sunrise Gold
západ Slunce / východ Slunce

Solstice je linie skutečně jiná. Inovativní. A já si myslím, že skutečně nádherná. Dle Revolu se jedná přímo o oslavu naší planety. Vzdává jí hold v té nejsyrovější podobě. Je to zkrátka krása.